Mes, Eglė ir Beatričė, esame psichologės ir studijos "Natūrali Motinystė" įkūrėjos.

Taip pat esame geros draugės.

Na o naujausiais duomenimis, esame ir nuostabių mergaičių mamos.

Taip jau nutiko, jog mūsų dukros gimė vienos dienos skirtumu, o vos atsiradusios, (ir gerokai prieš atsirandant) apvertė mūsų gyvenimus aukštyn kojom.

Viena svarbiausių temų motinystėje mums yra ne tik auginimas ir rūpinimasis savo vaiku, bet ir savęs (kaip mamos ir kaip moters) auginimas, bei rūpinimasis savimi. Nuolatinis atradimas savęs vis naujuose kontekstuose, situacijose ir santykiuose - su vaiku, partneriu, artimaisiais, aplinka ir savimi. Tapimas mama yra tokia didelė transformacija, o kartu ir kelionė, kurią suprasti galime tik ją kas dieną išgyvendamos pačios. Norime pritaikyti savo motinystės patirtį ir turimas psichologijos žinias, kad padėti mamoms ir šeimoms šioje kartais tikrai įtemptoje kelionėje.

Studijoje "Natūrali Motinystė" dirbame su šeima. Padedame suaugusiems, jų vaikams, šeimoms ir poroms augti ir auginti - tiek savo vaikus, tiek ir save pačius bei savo santykius.

Kaip tą darome? Besidalindamos savo patirtimi ir žiniomis blogo įrašuose, kurdamos   bendruomenę Facebook, siūlydamos įvairias psichologo ir konsultacines paslaugas suaugusiems, vaikams, paaugliams, šeimoms ir būsimiems tėvams:

  • Suaugusiųjų, vaikų, paauglių, poros, šeimos psichologo konsultacijos ir terapija

  • Grupinės konsultacijos ir terapija

  • Karjeros konsultavimas

  • Seminarai, video seminarai

  • Tekstai

KOMANDA

 
IMG_5966_edited.jpg

BEATRIČĖ LIUTIKAITĖ

"Natūrali Motinystė" įkūrėja, suaugusiųjų psichologė

Esu mama, psichologė, baigusi analitinės psichoterapijos bazinį lygį.

Apie 7 metus konsultuoju žmones įvairiais gyvenimiškų sunkumų klausimais, taip pat dirbu su klinikiniais nusiskundimais (depresija, nerimas, panikos atakos, nemiga, baimės ir pan.)

Susidomėjimas motinystės temomis atėjo pačiai tapus mama. Tai tokia patirtis, kuri iš pamatų keičia vertybinę sistemą, savęs ir pasaulio matymą. Kas man, kaip psichologei, įdomiausia - tai tas gelminis asmenybės virsmas, kai savyje atrandi tai, ko niekad nemanei turinti. Noriu padėti kitoms mamoms ne tik gerai jaustis einant motinystės keliu, bet ir geriau save pažinti, suprasti, įsisąmoninti. Juk mūsų gerovė turi įtakos ir mūsų vaikučių gerovei.

Susisiekite: naturalimotinyste@gmail.com; +37068405281

IMG_2800_edited_edited.jpg

EGLĖ LUKINAITĖ - VAIČIURGIENĖ

"Natūrali Motinystė" įkūrėja, suaugusiųjų psichologė

Esu mama. Psichologė. esu baigusi koučingo studijas ir Geštalto psichoterapijos bazinį lygį. Šią psichoterapijos kryptį labai myliu ir ja remiuosi savo darbe su klientais. Esu labai orientuota į asmenybės augimą ir tobulėjimą.

Turiu 8+ metų konsultavimo patirtį dirbant su žmonių ir organizacijų augimu, vystymu bei potencialo atskleidimu.  Šiuo metu specializuojuosi motinystės ir ikimokyklinio amžiaus vaikų psichologijoje, santykių, augimo ir prasmės tėvystėje temose.

Tapusi mama, supratau jog savo turimas žinias ir patirtį galiu pritaikyti dirbant su moterimis motinystės temoje ir padėti joms augti. Tikiu, jog mamos vaidmuo yra esminis, o jos emocinė gerovė reikšmingai atsiliepia visai šeimai. Noriu padėti mamoms kokybiškai išgyventi šį didžiulį gyvenimo pokytį, efektyviai sprendžiant kylančius iššūkius bei sąmoningai ir pilnai mėgaujantis naujomis patirtimis.

Kuriu gilų ryšį su klientu, kuris, su kiekvienu žmogumi vis kitoks. Tikiu jog tai yra raktas į pokyčius terapiniame procese. Dirbdama taikau įvairias patyrimines terapines technikas, labai tikiu minčių-jausmų-kūno harmonijos svarba, dirbu su kūno sąmoningumo didinimu.

Susisiekite: naturalimotinyste@gmail.com; +37068409704

nuotrauka_veronika.jpg

VERONIKA KLIMENKIENĖ

Vaikų, paauglių ir suaugusiųjų psichologė

Esu psichologė ir dviejų vaikų mama, todėl iššūkiai, susiję su tėvyste, man artimai pažįstami. Tapimas tėvais dažnai supurto nusistovėjusį gyvenimą iš pamatų. Būna momentų, kai jaučiamės tarsi praradę asmeninę kontrolę. Suvokiame, kiek daug negalime numatyti, suplanuoti, o dažnai ir mūsų lūkesčiai neatitinka realybės. Tuomet gali kilti nerimas, pyktis, prieštaringų jausmų – liūdime, nors, atrodo, turėtume džiaugtis. Gali kilti dvejonių, ar su vaikais elgiamės teisingai, neužtikrintumo, ar tikrai esame geri tėvai. Neramu gali būti ir dėl paties vaiko emocinių reakcijų ar pasikartojančio jo elgesio, santykių su juo ar šeimoje. Tokiais momentais atrasti vidinių jėgų susidoroti su kilusiais sunkumais gali padėti psichologas.  
Konsultuodama vaikus taikau žaidimų terapijos technikas, įtraukiu ir meno terapijos elementus. Laikausi į vaiką orientuoto požiūrio, remiuosi prieraišumo teorija. Procese aktyviai dalyvaujant vaiko tėvams, kartu stengiamės atrasti priežastis, slypinčias už vienokio ar kitokio vaiko elgesio, jo emocinių reakcijų. Kartu ieškome naujų bendravimo ir elgesio būdų, kad tiek vaikui, tiek ir visai šeimai gyventi taptų lengviau. 
Konsultuoju ir tėvus, atvykstančius dėl savo pačių emocinių sunkumų. Dirbdama remuosi kognityvinės ir elgesio terapijos modeliais. Laikausi požiūrio, jog tai, kaip mes jaučiamės, ką mąstome ir kaip elgiamės yra glaudžiai susiję tarpusavyje. Kartais reikia pakeisti požiūrį, nes mintys neretai turi didesnę įtaką, tam kaip jaučiamės, nei realūs įvykiai. Susitikimų metu taip pat taikau ir patyrimines, į kūną orientuotas technikas, metodus, padedančius atpažinti ir išreikšti užgniaužtas emocijas bei jausmus.

Susisiekite: naturalimotinyste@gmail.com

IMG_2026.JPG.jpg

LINA KAZLAUSKIENĖ

Vaikų ir paauglių psichologė

Esu Lina – dviejų vaikų mama, vaikų ir paauglių psichologė. 
2020m. pabaigoje baigsiu Vaikų ir paauglių psichodinaminės psichoterapijos studijas ir tapsiu kandidate į psichoterapeutes. 
Turiu virš 8 m. darbinės patirties. Savo pagrindinį profesinį kelią pradėjau dirbdama globos namuose su labai traumuotais vaikais bei ikimokyklinėje įstaigoje. Šiuo metu dirbu švietimo įstaigose, užsiimu privačia praktika. Turiu patirties vedant  saugaus prieraišumo mokymus šeimoms, Pozityvios tėvystės kursus tėvams. 
Mano darbinė patirtis įvairi su skirtingo amžiaus vaikais - pradedant pačiais mažiausiais ir baigiant jaunuoliais, žengiančiais į savarankišką gyvenimą. 
Darbo patirtys, studijos, asmeninė patirtis parodė kaip mūsų pačių, tėvų, atsineštos ankstyvosios patirtys, turi įtakos mūsų tėvystei, gebėjimui priimti ir suprasti savo vaiką, o vaiko sveikam augimui, vystymuisi svarbus saugus, pagarbus  santykis su jo tėvais. Todėl konsultacijų metu dirbdama su vaikais ir jų tėvais, padedu šeimoms geriau suprasti vieni kitus, kurti darnesnius santykius, įveikti iškilusius sunkumus.

Susisiekite: naturalimotinyste@gmail.com

Kotr%20u%C5%BEupy%202_edited.jpg

KOTRYNA LAPINSKĖ

Psichologė, šeimos ir porų konsultantė

Esu mama, psichologė, šeimos ir porų konsultantė.
Augindami vaikus visi susiduriame su didesniais ar mažesniais iššūkiais, kriziniais laikotarpiais - ne tik kaip tėvai, bet ir poroje. Nutinka visaip: vaikai serga, neklauso, liūdi, pyksta, - o tėvams, besisukantiems šiame sūkuryje, dar reikia skirti dėmesio ir tarpusavio santykiams, atrasti jėgų palaikyti vienam kitą. Kartais tėvystės pokyčiai išmuša porą iš buvusios pusiausvyros, reikia iš naujo atrasti vienas kitą kaip partnerius. Savo darbe remiuosi Sistemine šeimos ir porų psichoterapija, kuri teigia, jog nė vienas žmogus nėra "sala", kiekvienas esame didesnės sistemos – šeimos – dalis, kurią veikiame savo elgesiu ir esame patys jos veikiami. Tad jei poros gyvenime kažkas “užstringa”, neramina, ima slėgti, veiksmingiausia (jei įmanoma) tai ir spręsti drauge, o ne individualiai. Beje, prieraišumas svarbus ne tik santykiuose su vaikais, bet ir poroje - visi norime joje jaustis artimi, suprasti, mylimi ir saugūs, tik siekiame to skirtingais būdais. Kaip būti šalia, bet palikti kitam pakankamai laisvės? Kaip gerbti tarpusavio skirtumus, bet neatitolti? Jei šie klausimai jums svarbūs, kviečiu drąsiai kreiptis ir ieškoti atsakymų kartu.

Susisiekite: naturalimotinyste@gmail.com

SIM-1.jpg

SIMONA BAREIKĖ

Karjeros konsultantė

Esu įgijusį žmogiškųjų išteklių magistro laipsnį ir šioje srityje dirbu jau daugiau nei 7 metus. Labai myliu savo profesiją ir drąsiai save vadinu žmonių žmogumi. Daugiausia patirties turiu darbuotojų paieškoje, talentų valdyme, vadovų ir darbuotojų konsultavime bei mokymų vedime. Kiek daugiau nei prieš metus prisistatymą būčiau pradėjusi sakiniu, kad esu labai aktyvi, visur norinti dalyvauti ir išmėginti begalę naujų dalykų žmogiškųjų išteklių specialistė bei mylima žmona. Dabar džiaugiuosi šį sakinį galėdama papildyti, kad esu nuostabaus vienerių metų berniuko mama. Tačiau išėjus vaiko priežiūros atostogų gana daug įvairių minčių kilo apie savo karjerą: ką daryti, kad nepamesčiau pulso po tiek pastangų ir įdirbio, kokius mokymus klausyti, kokias knygas skaityti, kaip ir kiek palaikyti kontaktą su profesine bendruomene, kaip reikės grįžti į darbą, į kokią poziciją norėčiau grįžti ir t.t. Tikiu, kad su panašiais klausimais susiduria nemaža dalis tėvų šiame naujame ir labai kitokiame gyvenimo etape. Tad su labai dideliu džiaugsmu priėmiau galimybę prisijungti prie Natūralios Motinystės komandos ir padėti klientams atrasti atsakymus į panašius klausimus.

Susisiekite: naturalimotinyste@gmail.com

NATŪRALI MOTINYSTĖ SOCIALINIUOSE TINKLUOSE

  • Instagram - Grey Circle
  • Facebook - Grey Circle