top of page

Kotryna Lapinskė

Psichologė, šeimos ir porų konsultantė (vaiko priežiūros atostogose)

Esu mama, psichologė, šeimos ir porų konsultantė.


Augindami vaikus visi susiduriame su didesniais ar mažesniais iššūkiais, kriziniais laikotarpiais - ne tik kaip tėvai, bet ir poroje. Nutinka visaip: vaikai serga, neklauso, liūdi, pyksta, - o tėvams, besisukantiems šiame sūkuryje, dar reikia skirti dėmesio ir tarpusavio santykiams, atrasti jėgų palaikyti vienam kitą. Kartais tėvystės pokyčiai išmuša porą iš buvusios pusiausvyros, reikia iš naujo atrasti vienas kitą kaip partnerius.


Savo darbe remiuosi Sistemine šeimos ir porų psichoterapija, kuri teigia, jog nė vienas žmogus nėra "sala", kiekvienas esame didesnės sistemos – šeimos – dalis, kurią veikiame savo elgesiu ir esame patys jos veikiami. Tad jei poros gyvenime kažkas “užstringa”, neramina, ima slėgti, veiksmingiausia (jei įmanoma) tai ir spręsti drauge, o ne individualiai. Beje, prieraišumas svarbus ne tik santykiuose su vaikais, bet ir poroje - visi norime joje jaustis artimi, suprasti, mylimi ir saugūs, tik siekiame to skirtingais būdais.


Kaip būti šalia, bet palikti kitam pakankamai laisvės? Kaip gerbti tarpusavio skirtumus, bet neatitolti? Jei šie klausimai jums svarbūs, kviečiu drąsiai kreiptis ir ieškoti atsakymų kartu.


Kotryna Lapinskė
bottom of page