top of page

Vaidmenų žaidimas su vaiku, terapinis žaidimas, vaiko poreikiai

Vakar vakare Aušrinė inicijavo tokį žaidimą, kad aš būsiu vaikas, tokia kaip ji, o ji bus mano mama. Taigi aš būsiu ja, o ji - manimi. Labai terapiškas tas žaidimas gavosi. Žaidėme pasiruošimą miegui ir rytą, tuos momentus, kada šiaip gyvenime gan dažnai ginčijamės ir susipykstam, nes ji nenori valytis dantų, eiti miegoti, miegoti, keltis, rengtis, eiti į darželį. Ir man vis tenka judinti, aiškinti. Kitaip tariant, užknisa.

Taigi kaip viskas atrodo apsikeitus vaidmenimis? Aš tikrai buvau ja, su zyzimais, šimtu “ne” ir priešinimusi dantų valymui. O ji, mama, buvo tokia rami, ramiu tonu sako man tas mano tikrąsias frazes, vietomis net nusijuokia, nes tikrai juokingas tas pasipriešinimas dantų valymui, kai visaip sukioji galvą, kad tik neįlįstų šepetėlis burnon. Aš tik mintyse galvoju, juk pati nebūnu tokia rami ir tonas dažniausiai ima kilti. Bet nežinia, kaip priima ir girdi mane vaikas. Kartais ji yra tiek savyje ir savo potyriuose, žaidime, kad mamoms pyktis lieka nepastebimas. Na o paskui einam miegoti ir aš ten visokius garsus leidžiu, ji vėl ramiai man paaiškina, kad nebeskleisti tų garsų (čia visokių brum brum ir pan). Paskui ji kėlė mane, o galiausiai nusprendė atsikeisti vaidmenimis. Tuomet vėl žaidėm rūbų rinkimąsi, dantų valymą ir kita, bet ji elgėsi kitaip, neįprastai sau, o labiau geranoriškai ir nesipriešinančiai. Galvoju “o, visai svarbu pamatyti save iš šono, tai gali keisti elgesį, didinti sąmoningumą”.

Ir štai atėjo tikrasis vakaras, pasipriešinimas dantų valymui grįžo, beje, tai labiau jos žaidimas nei pyktis, bet mane dažniausiai jis erzina vis tiek tai tiek to pokyčio jos elgesyje. Tačiau kažkoks pokytis įvyko manyje, tarsi pavyko pajausti ir tą smagumą bunant ja ir išsidirbinėjant. Kiek dėmesio papildomo tada gauni, viskas sukasi apie tave, dantų valymas tampa priemone, kai visa šeima paskui ją laksto ech, tie poreikiai būti matomai, atlieptai, dėmesio centre veržiasi per, rodos, mažiausiai susijusias situacijas. Tik man dar pačiai reiki rasti būdą, kaip reaguoti į tai, kas erzina, ne nepasitenkinimu, o priėmimu.


Nuotrauka iš atostogų


Beatričė


Comments


bottom of page