top of page

Ką iš tiesų reiškia rūpintis savimi?

Medijose dažnai “rūpinimosi savimi” sąvoka siejama su masažais, spa, kosmetika, kavinėmis, sporto klubais ir kitomis pramogomis. Aišku, kad tai daugiausiai susiję su įvairiais pardavimais ir vartojimu, tačiau per tai netgi išsikreipia pati savokos reikšmė ir mums kyla asociacijos, matytos medijose, o ne tikrieji, vidinius poreikius atspindintys, dalykai.

Žinoma, kad visi tie dalykai šiaip yra labai faina, jei yra tam laiko, erdvės ir finansų (mamų gyvenime to nekažką :D). Bet visa tai tik extra.

Tikrasis rūpinimasis savimi reiškia dėmesį savo kūnui, protui ir sielai. Ir tai gali būti visai paprasti dalykai, atliekami namie, su mažaisiais pašonėje ;)

Kūnas, tai mūsų proto ir sielos buveinė, įrankis ir namai. Jo poreikiai itin svarbūs, nuo savaime suprantamų gyvybinių funkcijų iki pilnavertiško ir malonaus funkcionavimo. Dėmesys savo kūnui tai: mityba, fizinė veikla, poilsis, higiena, miegas, judėjimas, ligų prevencija ir gydymas, paisymas savo kūno siunčiamų signalų, dėmesingas pojūčių stebėjimas ir jų įsisąmoninimas. Taigi rūpinimasis savo kūnu yra sveiko maisto lėkštė sau, 5 min tempimo pratimų, pasivaikščiojimas gryname ore ir pan.

Protas, tai kaip mes matome, suvokiame, vertiname visa aplink mus. Mūsų protui svarbu mokytis, suprasti, analizuoti, interpretuoti ir pan. Visa tai vyksta tiek skaitant, tiek rašant, dirbant bet kokį protinį darbą, diskutuojant su kitais jums svarbiomis temomis, stebint ir mąstant apie pasaulį aplink jus. Taigi rūpintis savo protu yra straipsnio ar knygos skaitymas vietoj scrolinimo, podcasto klausymas, savo minčių surašymas sau ar kažkam kitam ir pan.