top of page

Apie kelionę, įžvalgas, perfekcionizmą ir balansą

Po kelionių vis parsivežu kokią nors man svarbią įžvalgą. Šį kartą ne išimtis, nors pati įžvalga pilnai sąmonėje nusėdo po kelių savaičių grįžus. O dalinuosi dar perdirbtu tekstu po gero mėnesio. Reikia dalykams susigulėti, išlaukti savo eilės.

Iš atostogų dienoraščio:

Savaitę praleidau Atėnuose, mieste, kurį jau seniai norėjau aplankyti, kuris traukė savo istorija ir kultūra. Norėjau patirti tos senosios kultūros alsavimą.

Iki kelionės murkdžiausi rūpesčiuose, planuose, reikaluose. Buvo daug sprendimų ir rūpesčių dėl buto remonto, dirbau pilnu tempu, turėjau perskaityti sudėtingą knygą, pabaigti rašyti namų darbą savo mokslams, kelionės planavimas irgi krito ant mano pečių. Buvo daug įtampos, daug streso, lėkimo. Nukeliavom į Atėnus ir lėkėm toliau, pasikeitė dienos turinys, bet įtampos ir lėkimo buvo ne mažiau. Net grįžus, dar pagreičio pagauta nenustygau vietoje, važiavau tai į Trakus, tai į Druskininkus, tai susitikt su kažkuo, tai į seminarą. Atrodė, kad visur noriu. Tiksliau - visur reikia! Kuo daugiau patirti, pamatyti, pabūti, sudalyvauti, išnaudoti visą laisvą laiką ir dar sau pabaksnoti, kaip kažko nespėjau ar nedarau, pvz. nerandu laiko pilatesui.

Šiaip tai žiauriai pavargau. Net jaučiausi išsekusi. Atostogos, vadinasi. Kas čia per karuselė, į kurią taip įsisukau? Vis greityn ir greityn, kol išlėkiau iš jos stačia galva į lovą ir kelias dienas buvau tiesiog namie. Ėmė dėliotis mintys ir nukrito įtampa, supratau, kad kažko vaikiausi, pati nežinodama, ko tiksliai. Pergalvojau, kiek daug mano sutiktų žmonių save laiko perfekcionistais, siekiančiais kuo daugiau ir kuriems vis negana. Tai santykiuose, tai karjeroje, tai buityje. Kiek mamų varo save iš proto, dėl tinkamų veiklų vaikui, gražių rūbų, lavinančių žaislų ir “kokybiško” laiko. Kiek moterų stengiasi būti ir gražios, ir protingos, ir mamiškos, ir siekiančios karjeros, ir seksy, ir classy. Vyrai irgi verčiasi per galvą, nežinau kokiuose dalykuose