Psichologijos studijoje "Natūrali Motinystė" profesionalių specialistų komanda dirba su šeima. Padedame suaugusiems ir jų vaikams, poroms ar visai šeimai kartu augti ir auginti. Tiek savo vaikus, tiek ir save pačius bei savo santykius.
psichologas psichologo konsultacijos prieraiši tėvystė kursai tėvams pasirengimas tėvystei
-
KOMANDA
BEATRIČĖ LIUTIKAITĖ
"Natūrali Motinystė" bendraįkūrėja, suaugusiųjų psichologė
Esu mama, psichologė, baigusi analitinės psichoterapijos bazinį lygį.
Apie 7 metus konsultuoju žmones įvairiais gyvenimiškų sunkumų klausimais, taip pat dirbu su klinikiniais nusiskundimais (depresija, nerimas, panikos atakos, nemiga, baimės ir pan.)
Susidomėjimas motinystės temomis atėjo pačiai tapus mama. Tai tokia patirtis, kuri iš pamatų keičia vertybinę sistemą, savęs ir pasaulio matymą. Kas man, kaip psichologei, įdomiausia - tai tas gelminis asmenybės virsmas, kai savyje atrandi tai, ko niekad nemanei turinti. Noriu padėti kitoms mamoms ne tik gerai jaustis einant motinystės keliu, bet ir geriau save pažinti, suprasti, įsisąmoninti. Juk mūsų gerovė turi įtakos ir mūsų vaikučių gerovei.
Susisiekite: labas@naturalimotinyste.lt; +37068405281
EGLĖ LUKINAITĖ - VAIČIURGIENĖ
"Natūrali Motinystė" bendraįkūrėja, suaugusiųjų psichologė
Esu dviejų mergaičių mama. Psichologė. Esu baigusi koučingo studijas ir geštaltinės psichoterapijos bazinį lygį. Studijuoju Geštaltinės psichoterapijos institute "Dialogas". Šią psichoterapijos kryptį labai myliu ir ja remiuosi savo darbe su klientais.
Turiu 9+ metų konsultavimo patirtį, dalis jo - dirbant su žmonių ir organizacijų augimu, vystymu bei potencialo atskleidimu. Šiuo metu specializuojuosi motinystės psichologijoje, santykių, augimo ir prasmės tėvystėje temose. Natūraliai, auginant mažus vaikus, svarbios ir vaikų psichologijos temos, ryšio su vaikais kūrimas.
Tapusi mama, supratau jog savo turimas žinias ir patirtį galiu pritaikyti dirbant su moterimis motinystės temoje ir padėti joms augti. Tikiu, jog mamos vaidmuo yra esminis, o jos emocinė gerovė reikšmingai atsiliepia visai šeimai. Noriu padėti mamoms kokybiškai išgyventi šį didžiulį gyvenimo pokytį, efektyviai sprendžiant kylančius iššūkius bei sąmoningai ir pilnai mėgaujantis naujomis patirtimis.
Kuriu gilų ryšį su klientu, kuris, su kiekvienu žmogumi vis kitoks. Tikiu jog tai yra raktas į pokyčius terapiniame procese. Dirbdama taikau įvairias patyrimines terapines technikas, labai tikiu minčių-jausmų-kūno harmonijos svarba, dirbu su kūno sąmoningumo didinimu.
Susisiekite: labas@naturalimotinyste.lt; +37068409704
GIEDRĖ SLAVICKĖ
Suaugusiųjų psichoterapeutė
Sveiki, esu Giedrė, Geštalto krypties psichoterapeutė ir mama. Noriu pakviesti jus, mamos, pasikalbėti apie mus pačias. Juk vos pradėjus įsčiose augti naujai gyvybei pasaulis ima suktis nebe apie mus, o apie naują centrą. Ir jei nėštumo metu tarsi „turime teisę“ labiau rūpintis savimi, tai po gimdymo mama tarsi išnyksta visai. Prioritetų sąraše mamos poreikiai nustumiami į patį galą ir dienos pabaigoje dažnai lieka apskritai nepatenkinti. Todėl aš noriu paklausti: o kaip jautiesi Tu? Ką išgyveni, kaip visa tai ištveri, ko labiausiai trūksta? Ir dar daugybės dalykų. Noriu palaikyti. Noriu pasakyti, kad šeimoje visų poreikiai yra svarbūs. Tavo – lygiai tiek pat, kiek ir vaikelio ar vyro. Kartais mes pačios su entuziazmu ir iš didžiulės meilės prioritetus sudedame kitiems ir apleidžiame save. O tada iš vidaus ima kilti liūdesys, pyktis, savęs gailėjimas, kaltė ir kaltinimai, vienišumas, kartais – depresija ar net nebe noras gyventi. Visi šie dalykai yra ženklai, rodantys, kad laikas atsigręžti ir į save, savo poreikius. Susimastyti, kodėl aš taip lengvai rūpinuosi kitais, o taip sunkiai – savimi. Būna, kad priežastys glūdi mūsų pačių patirtyse, tame, kaip mes išmokome prisitaikyti prie ne visada gerų aplinkybių. Terapija yra vieta, kur galima peržiūrėti šiuos modelius, atrinkti ir išmesti tai, kas sena ir nebereikalinga, išmėginti naujus būdus, kad toliau gyventume mokėdamos pasirūpinti savo savijauta.
Susisiekite: labas@naturalimotinyste.lt
NERINGA JUŠKEVIČIENĖ
Vaikų ir paauglių psichologė
Esu 4 m. mergaitės mama ir psichologė, turinti įvairiapusės darbo su vaikais patirties. Pažintį su vaikais pradėjau dar studijų metu, įsidarbinusi vaikų darželiuose, kuriuose praktiškai susipažinau su mažų vaikų raida ir jos teikiamais iššūkiais tėvams. Vėliau keletą metų dirbau psichologe vaikų dienos centruose, mokykloje. Čia įgyjau patirties dirbant su elgesio ir emocinių, mokymosi sunkumų turinčiais vaikais ir paaugliais. Šiuo metu taipogi konsultuoju ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikus ir paauglius, jų tėvus. Atskira mano veiklos sritis šiuo metu – darbas su globėjais ir jų globojamais vaikais.
Savo darbe remiuosi individualiosios psichologijos idėjomis, kurios teigia, jog žmogus iš prigimties turi poreikį jaustis reikšmingam bei patirti bendruomeniškumo jausmą. Žmogaus formavimasis vyksta per santykį, kurį kuriant tėvams dažnai kyla nemenkų iššūkių. Kaip kurti tinkamą šeimos atmosferą, kaip kalbėtis su vaiku, kaip kurti pasitikėjimu grįstą ryšį, kaip atpažinti tikruosius vaikų poreikius ir netinkamo elgesio tikslus, ir galiausiai, kaip mėgautis tėvyste - į šiuos ir kitus klausimus kviečiu ieškoti atsakymų kartu!
Susisiekite: labas@naturalimotinyste.lt
VILMA KRAELSKAITĖ
Kūno ir judesio terapeutė, dula
Esu Vilma, kūno ir judesio terapeutė, gimdymo dula. Su vyru auginame 3 paauglius sūnus.
Esu dula nuo pat dulų judėjimo Lietuvoje pradžios 2013 m. Nuo 2017 m. aktyviai vedu paskaitas ir užsiėmimus besilaukiančioms, taip pat ir autorinį „Pilna gyvybės“ ciklą. 2017 m. baigiau studijas Londono Integruotos kūno ir judesio terapijos instituto Vilniaus programoje (3 metų teorinės – patyriminės studijos). 2019-2021 m. dalyvavau Lenkijos Procesų psichologijos instituto 2 metų programoje.
Myliu darbą su kūnu ir per kūną, nes taip galime pasijusti labai gyvi. Taip galime šiek tiek nutolti nuo intelektualinių koncepcijų ir įsivaizdavimų, kuriuose neretai esame susipainioję. Taip galime pažinti kūne gyvenantį nesumeluotą tikrumą.
Man patinka liudyti žmogaus gyvenimo virsmus, palydėti jį į kitą krantą per upę, kartais ūkanotą, kartais audringą. Taip jaučiuosi, kai esu dula ir padedu gimdyvėms ir jų partneriams per sąrėmius ir stangas. Panašiai jaučiuosi, kai kūno terapijos sesijoje kviečiu žmogų sugrįžti į savo kūną, susitikti su subtiliais jo signalais. Nedrįstu sakyti, kad žinau, kas yra kitame krante. Iš to kyla tikėjimas, kad pati kelionė jau yra savaime vertinga.
Susisiekite: labas@naturalimotinyste.lt
KOTRYNA LAPINSKĖ
Psichologė, šeimos ir porų konsultantė
Esu mama, psichologė, šeimos ir porų konsultantė.
Augindami vaikus visi susiduriame su didesniais ar mažesniais iššūkiais, kriziniais laikotarpiais - ne tik kaip tėvai, bet ir poroje. Nutinka visaip: vaikai serga, neklauso, liūdi, pyksta, - o tėvams, besisukantiems šiame sūkuryje, dar reikia skirti dėmesio ir tarpusavio santykiams, atrasti jėgų palaikyti vienam kitą. Kartais tėvystės pokyčiai išmuša porą iš buvusios pusiausvyros, reikia iš naujo atrasti vienas kitą kaip partnerius. Savo darbe remiuosi Sistemine šeimos ir porų psichoterapija, kuri teigia, jog nė vienas žmogus nėra "sala", kiekvienas esame didesnės sistemos – šeimos – dalis, kurią veikiame savo elgesiu ir esame patys jos veikiami. Tad jei poros gyvenime kažkas “užstringa”, neramina, ima slėgti, veiksmingiausia (jei įmanoma) tai ir spręsti drauge, o ne individualiai. Beje, prieraišumas svarbus ne tik santykiuose su vaikais, bet ir poroje - visi norime joje jaustis artimi, suprasti, mylimi ir saugūs, tik siekiame to skirtingais būdais. Kaip būti šalia, bet palikti kitam pakankamai laisvės? Kaip gerbti tarpusavio skirtumus, bet neatitolti? Jei šie klausimai jums svarbūs, kviečiu drąsiai kreiptis ir ieškoti atsakymų kartu.
Susisiekite: labas@naturalimotinyste.lt
SIMONA BAREIKĖ
Karjeros konsultantė
Esu įgijusį žmogiškųjų išteklių magistro laipsnį ir šioje srityje dirbu jau daugiau nei 7 metus. Labai myliu savo profesiją ir drąsiai save vadinu žmonių žmogumi. Daugiausia patirties turiu darbuotojų paieškoje, talentų valdyme, vadovų ir darbuotojų konsultavime bei mokymų vedime. Kiek daugiau nei prieš metus prisistatymą būčiau pradėjusi sakiniu, kad esu labai aktyvi, visur norinti dalyvauti ir išmėginti begalę naujų dalykų žmogiškųjų išteklių specialistė bei mylima žmona. Dabar džiaugiuosi šį sakinį galėdama papildyti, kad esu nuostabaus vienerių metų berniuko mama. Tačiau išėjus vaiko priežiūros atostogų gana daug įvairių minčių kilo apie savo karjerą: ką daryti, kad nepamesčiau pulso po tiek pastangų ir įdirbio, kokius mokymus klausyti, kokias knygas skaityti, kaip ir kiek palaikyti kontaktą su profesine bendruomene, kaip reikės grįžti į darbą, į kokią poziciją norėčiau grįžti ir t.t. Tikiu, kad su panašiais klausimais susiduria nemaža dalis tėvų šiame naujame ir labai kitokiame gyvenimo etape. Tad su labai dideliu džiaugsmu priėmiau galimybę prisijungti prie Natūralios Motinystės komandos ir padėti klientams atrasti atsakymus į panašius klausimus.
Susisiekite: labas@naturalimotinyste.lt
GABRIELĖ PRAVILONIENĖ
Nešiojimo konsultantė
Esu vaikų nešiojimo konsultantė, keturių vaikų mama. Mano susižavėjimas vaikų nešiojimu kyla ne tik iš akademinės, teorinės perspektyvos, bet ir iš savos patirties – tikiu, kad artumas, švelnus fizinis kontaktas augančiam kūdikiui, vaikui suteikia saugią erdvę tyrinėti ir pažinti pasaulį, augti ir atrasti save, kaip atskirą žmogų. Artumas taip pat padeda reguliuoti fiziologinius procesus, prisideda prie sėkmingos laktacijos, mažina pirmųjų metų sparčios raidos keliamą diskomfortą. O tinkamai parinkta, patogiai sureguliuota nešiojimo priemonė padeda suaugusiesiems atliepti šį vaiko poreikį kartu įgalindama pasirūpinti savo poreikiais ir atsakomybėmis. Džiaugiuosi, kad galiu padėti tėvams atrasti nešiojimo džiaugsmą jų specifinėse aplinkybėse, padėti susidraugauti su turima nešiojimo priemone, išmokyti labiausiai jiems tinkamų nešiojimo būdų.
Susisiekite: labas@naturalimotinyste.lt
AUDRONĖ MULEVIČIENĖ
sertifikuota žindymo ir laktacijos konsultantė (IBCLC)
Esu Audronė, dviejų mergaičių mama, vaikų gydytoja, sertifikuota žindymo ir laktacijos konsultantė (IBCLC).
Tapusi mama, supratau, kad žindymas - tai kelionė, į kurią išvykusi niekada nežinai, kaip ji baigsis, ir iš jos niekada nebegrįžti tokia, kokia buvai. Per kūniškas patirtis įvyksta tikras virsmas moters gyvenime. Deja, kasdien dirbdama su žindomais kūdikiais, jaučiu, kad mamoms labai trūksta to vienintelio klausimo: "Mieloji, o kaip tu?". Taigi kviečiu ramiam pokalbiui, jeigu išgyvenate žindymo kelio paieškas:
- laukiatės pirmo mažylio, bet abejojate, ar norėsite žindyti, ar tai yra Jūsų kelias,
- laukiatės ne pirmo mažylio, bet ankstesnė patirtis kelia daug klausimų ir nerimo,
- žindote mažylį, bet išgyvenate prieštaringus jausmus, galbūt norite nujunkyti,
- nebežindote mažylio, bet nesijaučiate gerai, o kirbantys klausimai neleidžia ramiai gyventi.
Susitikusios ar laiškuose leiskimės į paieškas, kas Jums geriausiai tiktų šioje kelionėje. Tikiu, kad iš jos visos moterys gali grįžti išpildžiusios savus tikslus ir siekius.
Susisiekite: labas@naturalimotinyste.lt
VERONIKA KLIMENKIENĖ
Vaikų, paauglių ir suaugusiųjų psichologė
Esu psichologė ir dviejų vaikų mama, todėl iššūkiai, susiję su tėvyste, man artimai pažįstami. Tapimas tėvais dažnai supurto nusistovėjusį gyvenimą iš pamatų. Būna momentų, kai jaučiamės tarsi praradę asmeninę kontrolę. Suvokiame, kiek daug negalime numatyti, suplanuoti, o dažnai ir mūsų lūkesčiai neatitinka realybės. Tuomet gali kilti nerimas, pyktis, prieštaringų jausmų – liūdime, nors, atrodo, turėtume džiaugtis. Gali kilti dvejonių, ar su vaikais elgiamės teisingai, neužtikrintumo, ar tikrai esame geri tėvai. Neramu gali būti ir dėl paties vaiko emocinių reakcijų ar pasikartojančio jo elgesio, santykių su juo ar šeimoje. Tokiais momentais atrasti vidinių jėgų susidoroti su kilusiais sunkumais gali padėti psichologas.
Konsultuodama vaikus taikau žaidimų terapijos technikas, įtraukiu ir meno terapijos elementus. Laikausi į vaiką orientuoto požiūrio, remiuosi prieraišumo teorija. Procese aktyviai dalyvaujant vaiko tėvams, kartu stengiamės atrasti priežastis, slypinčias už vienokio ar kitokio vaiko elgesio, jo emocinių reakcijų. Kartu ieškome naujų bendravimo ir elgesio būdų, kad tiek vaikui, tiek ir visai šeimai gyventi taptų lengviau.
Konsultuoju ir tėvus, atvykstančius dėl savo pačių emocinių sunkumų. Dirbdama remuosi kognityvinės ir elgesio terapijos modeliais. Laikausi požiūrio, jog tai, kaip mes jaučiamės, ką mąstome ir kaip elgiamės yra glaudžiai susiję tarpusavyje. Kartais reikia pakeisti požiūrį, nes mintys neretai turi didesnę įtaką, tam kaip jaučiamės, nei realūs įvykiai. Susitikimų metu taip pat taikau ir patyrimines, į kūną orientuotas technikas, metodus, padedančius atpažinti ir išreikšti užgniaužtas emocijas bei jausmus.
Susisiekite: labas@naturalimotinyste.lt